Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
............
právě se nacházíte › úvodní strana KD Střelnice › Divadlo ›

Ředitelská lóže

Divadlo
KD Střelnice ˆ mapa středa - 19. duben 2017 od 19:00 hod. Vstupné: 200

Datum konání: 19. dubna od 19 hodin

Vstupné: 200 Kč v předprodeji / 250 Kč na místě  (k zakoupení on-line zde)

Eda a Ruda. Dva staří podivíni. Jednomu padala děvčata k nohám (a z jeho historek člověk získává pocit, že občas možná i s rozeběhem), druhý měl rád svou vyvolenou celý její život. Jeden rád mrmlá a ze všeho dělá tragédii macbethovského rázu, ten druhý se zase rád směje a snaží se ze všeho udělat frašku. Jeden se moc rád poslouchá a vypráví o své důležitosti a významnosti, až máte pocit, že mu možná nos v dětství utírala sama anglická královna, ten druhý pokorně a s úsměvem vypráví o obyčejných věcech, které se pravděpodobně někdy staly i mně nebo Vám. A přesto se mají tihle dva staříci rádi, přesto spolu rádi tráví čas. A utahují si ze všeho a ze všech.

Hořká tragikomedie ŘEDITELSKÁ LÓŽE nás zve strávit s nimi jedno takové běžné dopoledne. Jak jejich den v domově pro seniory začíná vyplňováním rutinního dotazníku o počtu čůracích výletů na záchod. Jak se předhání v tom, kdo je na tom hůř. Jak vzpomínají na své lásky, úspěchy i prohry. Na prchavý čas divadelního života. A jak se na sebe dokážou nazlobit kvůli hlouposti. Jak si v sobě neseme svoje křivdy, dokud je nenecháme s odpuštěním odejít.

Smířlivé vyprávění o svérázných lidech, které si i se všemi jejich nedokonalostmi a prohřešky proti mravům zamilujete, se odehrává v jednoduchých kulisách. Krása celého představení tkví totiž hlavně v hereckých výkonech dvou českých hereckých legend  sukničkářskému tragédovi vdechl život Alois Švehlík a sympatickou veselou kopu ztvárnil Stanislav Zindulka. A jak říká autor a režisér hry Arnošt Goldflam: „Oba tomu textu rozumí natolik, že by mě vlastně ani nepotřebovali.“

Představení Ředitelská lóže se hraje už 9 let, tedy stejně dlouho, jako Shirley Valentine, která nedávno zaplnila a rozesmála celé Orfeum. A pokud se Vám líbila Shirley, zamilujete si i Ředitelskou lóži. Pro její obyčejnost. Pravdivost. I smutek. Protože (jak říká Eda): život opravdu není vždycky jenom radostnej. A jaká je naše nejoblíbenější replika z představení? Já ani pořádně nenadávám! (s hrůzou v očích) Jestli já nejsem nemocnej…

Stanislav Zindulka stál na divadelních prknech už ve svých 5 letech, celkem tedy na jevišti strávil už 79 let. A to je doba, za kterou se dosáhne opravdového mistrovství. Vždyť také v r. 2015 převzal za celoživotní činoherní mistrovství cenu Thálie. Vy jste ho však mohli vidět nejen na divadle, ale i v mnoha televizních a filmových rolích - zahrál si například v seriálu Vlak dětství a naděje, Bylo nás pět, Četnických humoreskách, v trilogii Hořící keř nebo v pohádce Anděl páně.

Alois Švehlík je už téměř 30 let členem činohry Národního divadla, kde jste ho mohli vidět v představeních Strýček Váňa nebo Smrt obchodního cestujícího. Proslavil se ale především dabingem, za nějž dostal několik cen, v roce 2014 dokonce za celoživotní mistrovství v dabingu Cenu Františka Filipovského. Není však jedním z těch neviditelných dabérů, jakými jsou někteří jeho kolegové, vedle mnoha rolích na divadelních prknech, má také zajímavou filmografii. Pamatovat si jej můžete například jako starostlivého otce v Princezně ze mlejna, jednoho z důstojníků v Černých baronech a vidět jste ho mohli také v seriálech Dobrá voda či v jeho nejnovějším počinu, seriálu Já, Mattoni.

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 26. 04. 2017

Kalendář akcí

« duben - 2017 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
...............12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
... ... ... ... ... ... ...
U3V
PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY KZK 2017 - KADAŇ
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
Do neznáma
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2017 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o. .