Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
............
právě se nacházíte › úvodní strana KZ Orfeum › Folklór / World music

Multismash

Folklór / World music
KZ Orfeum ˆ mapa sobota - 31. leden 2015 od 17:30 hod. Vložit do mého kalendáře 31-01-2015 17:30:00 31-01-2015 19:00:00 39 Multismash - Folklór / World music Kadaň - KZ Orfeum Kulturní zařízení Kadaň galerie@kultura-kadan.cz https://www.facebook.com/events/list?dialog=create false DD/MM/YYYY
Vstupné: 60,- Kč ( Volných vstupenek: 474 ) › Kde koupím vstupenky?

Cena: 60 Kč v předprodeji/90 Kč na místě

Společným jmenovatelem všech hudebních formací, které vystoupí na letošním Multismash je to, že se rozhodně nejedná o muziku středního proudu. Žánrově je ovšem program „rozkročen“ od funku přes africké rytmy až po opravdové a nefalšované dudáky. Právě dudy má ve svém instrumentáři kapela Muzika praštěnka, která nabídne chodské a jihočeské písně. Na černý kontinent nás přenesou hned tři skupiny. KoraJungleJazz představí západoafrickou harfu zvanou kora, TiDiTaDe přiveze nejen řízné bubeníky a několik metrů krychlových bubnů, ale i skvělé tanečnice a takřka domácí Taratibu pak podobně svěží porci západoafrické hudby. Podobně energickou, i když žánrově naprosto odlišnou porci muziky naservíruje publiku kadaňská parta Love Makers s hity největších světových es.

Vystoupí:

Love Makers - Osmičlenné seskupení hudebníků z okolí Kadaně, zaměřené na energický Funk 'n' Soul nabitý pozitivní energií, hraje pro potěchu srdce i sluchu. Vzniklo v létě roku 2010 v 1:00 ráno, když se zakládající členové dohodli, že vytvoří nový projekt plný rytmů a melodií, který do té doby v Kadani chyběl. Inspirací jim byli například Earth, Wind & Fire, Incognito, Stevie Wonder nebo Jamiroquai.

KoraJungleJazz Skupina ve svých skladbách mísí prvky hudby africké tradice a současné world music. Melodie západoafrické harfy kory spolu s kytarou uvádějí posluchače do klidu a rozjímání, ale také hravě rozvíjí jejich fantazii. První koncert KoraJungleJazz se uskutečnil na podzim roku 2012 v Brně.
Od té doby má skupina za sebou řadu úspěšných koncertů v ČR, ale také ve Francii, Španělsku, Švýcarsku a Itálii. V roce 2013 vydali první CD s názvem KAURI.

Muzika Praštěnka - Vznikla v druhé polovině roku 2010 proto, aby doprovázela tanečníky z Folklorního souboru Laskavec, ale také jako další příležitost pro muzikanty zahrát si. Postupně se složení ustálilo na deseti stálých členech a několika dalších, kteří nám příležitostně vypomáhají. V repertoáru má MLaskavec převážně chodské a jihočeské písně, chystáme se však i folklor z Prahy a okolí. Složení muziky je tradiční - housle, viola, basa, klarinet, příčná flétna, dudy. Snažíme se hrát především pro radost a doufáme, že je to na nás vidět.

TiDiTaDe - Skvělé tanečnice, drsní bubeníci a několik metrů krychlových afrických bubnů. Nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná pražská skupina. Hudebníci i tanečnice se již mnoho let a s neustále se stupňující intenzitou zabývají studiem Západoafrické hudby a tance. Členové TiDiTaDe čerpají inspiraci a zkušenosti od největších žijících legend této hudby a tance prostřednictvím stáží v západní Africe (Guinea, Mali, Gambie, Senegal), ale také v Evropě, kde mnoho nejen Afrických mistrů žije a vyučuje. A proto, tak jako v Africe, hranice mezi publikem a hudebníky mizí a všichni se stávají účastníky úžasného kulturního zážitku.

Taratibu - Hudebně-taneční skupina, fungující od roku 2008, prezentuje především západoafrické tance za rytmického doprovodu djembe a basových bubnů. Rytmika je inspirována západoafrickou hudbou a vyjádřena ve zjednodušené formě zábavné show. Seskupení má zkušenosti s hraním na maturitních plesech, hudebních festivalech, vernisážích i koncertech, organizuje též taneční workshopy pro začátečníky, mírně pokročilé a všechny, kdo chtějí prožít něco netradičního.

 

Love Makers - Superstition

 

KoraJungleJazz & Djakali Kone

 

Muzika Praštěnka - My jsme se k vám přišli ptáti

 

TiDiTaDe - Sobonenko - Rytmy Afriky 2012

 

Taratibu v Kadani

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 22. 06. 2018

Kalendář akcí

« červen - 2018 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
............123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930...
Taneční pro mládež 2018
Taneční pro dospělé 2018
Františkánská konference
ROZPOČET A STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
Příměstské Tábory
U3V - 1. semestr
Informační centrum
Informační centrum
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně
Kudy z nudy

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
Do neznáma
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2018 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o. .