Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
............
právě se nacházíte › úvodní strana KZ Orfeum › Folklór / World music

Multismash

Folklór / World music
KZ Orfeum ˆ mapa sobota - 31. leden 2015 od 17:30 hod. Vložit do mého kalendáře 31-01-2015 17:30:00 31-01-2015 19:00:00 39 Multismash - Folklór / World music Kadaň - KZ Orfeum Kulturní zařízení Kadaň galerie@kultura-kadan.cz https://www.facebook.com/events/list?dialog=create false DD/MM/YYYY
Vstupné: 60,- Kč › Kde koupím vstupenky?

Cena: 60 Kč v předprodeji/90 Kč na místě

Společným jmenovatelem všech hudebních formací, které vystoupí na letošním Multismash je to, že se rozhodně nejedná o muziku středního proudu. Žánrově je ovšem program „rozkročen“ od funku přes africké rytmy až po opravdové a nefalšované dudáky. Právě dudy má ve svém instrumentáři kapela Muzika praštěnka, která nabídne chodské a jihočeské písně. Na černý kontinent nás přenesou hned tři skupiny. KoraJungleJazz představí západoafrickou harfu zvanou kora, TiDiTaDe přiveze nejen řízné bubeníky a několik metrů krychlových bubnů, ale i skvělé tanečnice a takřka domácí Taratibu pak podobně svěží porci západoafrické hudby. Podobně energickou, i když žánrově naprosto odlišnou porci muziky naservíruje publiku kadaňská parta Love Makers s hity největších světových es.

Vystoupí:

Love Makers - Osmičlenné seskupení hudebníků z okolí Kadaně, zaměřené na energický Funk 'n' Soul nabitý pozitivní energií, hraje pro potěchu srdce i sluchu. Vzniklo v létě roku 2010 v 1:00 ráno, když se zakládající členové dohodli, že vytvoří nový projekt plný rytmů a melodií, který do té doby v Kadani chyběl. Inspirací jim byli například Earth, Wind & Fire, Incognito, Stevie Wonder nebo Jamiroquai.

KoraJungleJazz Skupina ve svých skladbách mísí prvky hudby africké tradice a současné world music. Melodie západoafrické harfy kory spolu s kytarou uvádějí posluchače do klidu a rozjímání, ale také hravě rozvíjí jejich fantazii. První koncert KoraJungleJazz se uskutečnil na podzim roku 2012 v Brně.
Od té doby má skupina za sebou řadu úspěšných koncertů v ČR, ale také ve Francii, Španělsku, Švýcarsku a Itálii. V roce 2013 vydali první CD s názvem KAURI.

Muzika Praštěnka - Vznikla v druhé polovině roku 2010 proto, aby doprovázela tanečníky z Folklorního souboru Laskavec, ale také jako další příležitost pro muzikanty zahrát si. Postupně se složení ustálilo na deseti stálých členech a několika dalších, kteří nám příležitostně vypomáhají. V repertoáru má MLaskavec převážně chodské a jihočeské písně, chystáme se však i folklor z Prahy a okolí. Složení muziky je tradiční - housle, viola, basa, klarinet, příčná flétna, dudy. Snažíme se hrát především pro radost a doufáme, že je to na nás vidět.

TiDiTaDe - Skvělé tanečnice, drsní bubeníci a několik metrů krychlových afrických bubnů. Nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná pražská skupina. Hudebníci i tanečnice se již mnoho let a s neustále se stupňující intenzitou zabývají studiem Západoafrické hudby a tance. Členové TiDiTaDe čerpají inspiraci a zkušenosti od největších žijících legend této hudby a tance prostřednictvím stáží v západní Africe (Guinea, Mali, Gambie, Senegal), ale také v Evropě, kde mnoho nejen Afrických mistrů žije a vyučuje. A proto, tak jako v Africe, hranice mezi publikem a hudebníky mizí a všichni se stávají účastníky úžasného kulturního zážitku.

Taratibu - Hudebně-taneční skupina, fungující od roku 2008, prezentuje především západoafrické tance za rytmického doprovodu djembe a basových bubnů. Rytmika je inspirována západoafrickou hudbou a vyjádřena ve zjednodušené formě zábavné show. Seskupení má zkušenosti s hraním na maturitních plesech, hudebních festivalech, vernisážích i koncertech, organizuje též taneční workshopy pro začátečníky, mírně pokročilé a všechny, kdo chtějí prožít něco netradičního.

 

Love Makers - Superstition

 

KoraJungleJazz & Djakali Kone

 

Muzika Praštěnka - My jsme se k vám přišli ptáti

 

TiDiTaDe - Sobonenko - Rytmy Afriky 2012

 

Taratibu v Kadani

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 22. 01. 2017

Kalendář akcí

« leden - 2017 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
..................1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031... ... ... ... ...
Sportovec roku 2016
U3V
U3V
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
Do neznáma
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2017 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o. .