Bluesová Střelnice

bluesova strelnice 2019
Místo konání: KD Střelnice - altán
Čechova 147, Kadaň 432 01
Datum konání: 17.8.2019 od 13:00 do 14:30 hodin
Vstupné: od 100 Kč
Typ akce: koncert - blues
Anotace: večer plný bluesu v altánku na Střelnici
Počet vstupenek / volných: 300/219

Podrobný popis:

Vstupné: 100 Kč v předprodeji / 150 Kč na místě

Drazí přátelé dobré hudby, zveme Vás na již druhý ročník Bluesové Střelnice. A kdo Vám bude tentokrát v altánku hrát?

Petra Börnerová trio & Igor Shykula

Vlastní i převzaté folk-bluesové písně zahraje trio, které se do Kadaně vrací již po několikáté. Zpěvačka a akordeonistka Petra Börnerová hraje společně se svým manželem, slovenským hudebníkem Tomášem Bobrovniczkým, a nadaným synem, terpve desetiletým bubeníkem Tomášem. V Kadani vystoupí společně s Igorem Shykulou.

Blues No More

Severočeské bluesové trio založil kytarista Petr Karkoška, leader známých Blues bujon, v roce 2000 jako elektrickou bluesovou kapelu. Dnes má už i své resophonické křídlo, jež vzniklo přechodem k resophonickým kytarám. V repertoáru mají převážně chicagské a texaské blues včetně některých skladeb z jiných, nejen bluesových zdrojů.

Jan Spálený trio

Jan Spálený hrál střídavě na trombón, tubu, barytonsaxofon, v šestapadesáti se začal učit hrát na kornet. Během své letité hudební cesty přešel od dixielandu, přes rock´n´roll, popík, klasiku, rhythm and blues až k současnému blues. Působil v kapele Apollobeat, zhudebnil Nezvalovy verše Edison a Signál času, samostatně či se svou domovskou kapelou ASPM (založenou právě před 30 lety roku 1984) nahrál přes dvacítku alb. Do Kadaně přijede komorně v triu za doprovodu vynikajících jazzových muzikantů Michala Gery (křídlovka) a Filipa Spáleného (tuba, baskytara).

The Bladderstones

Blues crossoverové power trio, které hledá tradici a osobní příběh bluesové hudby v současnosti. V roce 2015 zvítězili v mezinárodní bluesové soutěži Blues aperitiv, o rok později získali ocenění Bluesovej ankety „Nejlepší počin na české bluesové scéně v roce 2015“.

Charlie Slavík Revue

Máte možnost poslechnout si nejuznávanějšího českého hráče na foukací harmoniku. Charlie Slavík se jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Svým novým projektem Charlie Slavík Revue se snaží přiblížit blues evropskému publiku. Blues ve všech jeho odstínech, nekompromisně pulzující, v autentické podobě a s nespoutanou energií. Zahrané tak, jak to umí jenom málokdo. Dotýká se přitom i tenkého pomezí blues a příbuzných žánrůjako je soul, swing a doo-wop.

Have Mercy Reunion

Kapela je spojením tří skvělých hudebníků z Německa, Velké Británie a Spojených států. V jeho čele stojí americký zpěvák a výjimečný harmonikář Henry Heggen, který prorazil především v Hamburku. Vášeň a intenzita hudebního prožitku, kterou posluchačům předává, mu vynesla přezdívku "Mr. Natural of the Blues".

load