Kulturní zařízení Kadaň - proti nástrahám všednosti
.
C. K. Masopust
právě se nacházíte › úvodní strana ...jiná

Májové slavnosti

Festival
...jiná ˆ mapa sobota - 20. květen 2017 od 13:00 hod. Vstupné: 100

Vstupné: 200 Kč rodinné / 100 Kč dospělí / 50 Kč studenti, senioři a děti nad 120 cm / ZDARMA děti do 120 cm

Místo konání: Smetanovy sady (park naproti Orfeu)

Letošní 2. ročník májových slavností, které se konají ve Smetanových sadech, přinese dobrou hudbu i recesivní zábavu. Vystoupí několik peckových kapel, jejichž repertoár je rozkročen od jazzu až po funk. Těšit se můžete třeba na energické multižánrové uskupení Lena Yellow, funkovou bombu Pampalini funky jam, duo The Odd Gifts nebo blues v podání polské kapely Cotton Wing.

Vyřádit se přitom nemusíte jen v kotli pod pódiem - využít můžete spoustu doprovodných programů, které jsme pro Vás připravili. Sportovci ocení bumper fotbal (ten znáte z minulého Hala bala galavečera). Do světa magie a iluzí Vás přenese přítomný kouzelník a po návratu zpět do naší dimenze se za 30 Kč můžete svézt na koni. Těšit se můžete i na spoustu dalších zábavných stánků v průběhu celého konání akce, a to i pro děti. Například skákací hrad, výtvarné dílničky, sportovní hry s DDM Šuplík a můžete se také pozdravit s obyvateli psího útulku v Ciboušově. Určitě nevynechejte ani naše mobilním planetárium, kde můžete odhalovat tajemství vesmíru, nebo skvělou broučí minizoo. Veškeré doprovodné aktivity kromě jízdy na koni jsou ZDARMA. Samozřejmostí je také dobré občerstvení a množství vtipností, které vypadnou z úst moderátorů Petra "Píďana" Stehlíka a Jana "J-Lo" Losenického.

Program:

13:00 Pampalini funky jam

14:30 Cotton Wing

16:00 The Odd Gifts

17:30 Lena Yellow

Zahraje třeba českobudějovická parta Pampalini funky jam, kterou jste mohli vidět v Kadani v listopadu. Přijďte rozvlnit své tělo v rytmu funku! Kapela Vám svou energickou hudbou takřka vlije čerstvou krev do žil. Skupina funguje od roku 2001 pod vedením baskytaristy Davida Zemana. V posledních letech si hudebníci od koncertování dali na chvíli pauzu, z níž se teď vrací plni elánu k dalšímu muzicírování, s novým repertoárem i v nové sestavě. To jim ale neubralo na charismatickém a osobitém projevu, na jaký byli jejich posluchači zvyklí, ba naopak.

Těšit se můžete také na polskou bluesovou nálož v podání Cotton Wing. Skupina mladých nadšenců z přímořského Trojměstí začala hrát v 90. letech v Gdaňsku. Kapela sice zůstává věrná svým hudebním začátkům, ale postupně obohatila svůj repertoár o prvky funku a soulu. Prostě klasické, skvěle zahrané rhythm & blues obohacené mixem rocku, funky a gospelu. Výhodou skupiny jsou vlastní skladby se soulovým přesahem, s poselstvím zemitosti, ryzí opravdovosti a dobré a vkusné zábavy. Soubor Cotton Wing získal mnohá polská bluesová ocenění a hrává často dlouhá a úspěšná turné v německy mluvících zemích. Objevil se mimo jiné i na prestižních bluesových festivalech Rawa Blues Festival, Jimiway, Bluesroads, Był sobie blues, Blues nad Bobrem a dalších.

The Odd Gifts je původně sólový projekt zpěváka, kytaristy a pozounisty Ondřeje Galušky. Nahrál tři alba se skupinou Eggnoise a byl také spoluautorem písní, které se na nich objevily. Za svou desku ALBUMEN získali Eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards. Ondřej se také podílel na soundtracku k filmu Jana Hřebejka Svatá Čtveřice. V srpnu vydal nové album Migrant Songs, na němž se podílela řada dalších umělců jako James Harries, Alasdair Bouch aj. Do Kadaně přijede se svou kapelou The Odd Gifts.

Čeká Vás také vystoupení skupiny Lena Yellow. Její protagonistku Lenku Jankovskou můžete znát z uskupení Yellow Sisters nebo Mateřská.com. Nyní přišla se svým sólovým projektem, na němž se podílí také skladatel a pianista Tomáš Sýkora (držitel ceny Anděl v kategorii Jazz) a další přední hráči české hudební scény - Adam Koller, Tomáš Fuchs a Matěj Havlíček. Společně vytvořili převážně autorské album Positivity, z něhož sálá inspirace afro-americkým soulem, popem a jazzem. Jejich první singl Fever zabodoval v semifinále mezinárodní soutěže Unsigned Only 2014.

Jak se k nám dostanete?


Zobrazit místo Kultura a sport v Kadani na větší mapě
Dnes je: 23. 02. 2019

Kalendář akcí

« květen - 2018 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
...123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031... ... ...
Františkánská konference
ROZPOČET A STŘEDNĚDOBÝ VÝHLED PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE
Příměstské Tábory
U3V - 1. semestr
Informační centrum
Informační centrum
INSTAGRAM
Kultura v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městské muzeum v Kadani
Městská knihovna Kadaň
Městská knihovna Kadaň
Víceúčelová sportovní hala Kadaň
Galerie Josefa Lieslera
Františkánský klášter
PŘIHLÁŠKA NA STÁNKOVÝ PRODEJ
Královské město Kadaň
Virtuální prohlídka náměstí
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
Kultura Klášterec
fotokroužek08
Pronájem osvětlovací a zvukové techniky
Panoramatická prohlídka Kadaně
Kudy z nudy

KZK je partnerem

Nábřeží Maxipsa Fíka
Smetanovy sady
Löschnerovo náměstí
Kulturní památka čp. 7
i-kadan.cz
ROCKFEST VYSMÁTÉ LÉTO
DÁMSKÝ KLUB
ŠACHOVÝ KLUB

Kulturu v Kadani významně sponzorují:

ČEPS a.s.
ČEZ a.s.
KT Kadaň
PC verze | MOBILNÍ verze
Oficiální stránky KZK * Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň * Administrátor
© 2008 - 2019 Kulturní zařízení Kadaň, p.o. * design a tvorba stránek Blig s.r.o.