Městské muzeum v Kadani - oficiální stránky
Mikulovická brána
Prohlídka města
Bašta
Radniční věž
Kadaňský hrad
Františkánský klášter
Domů
Novinky Historie města Přehled památek Prohlídková trasa Fotogalerie Kontakt
Novinky ARCHEOklub Výstavy Přednášky a akce Archiv Akce pro návštěvníky Pro školy Publikace Historie muzea Odkazy Kontakt
Domů » Prohlídka města
Prohlídka města

Prohlídka města

Blokované termíny prohlídek města

Novinky

Městské muzeum oznamuje, že v roce 2018 nemůže z provozních důvodů přijímat nové objednávky na prohlídky města Kadaně v těchto termínech: 12. - 18. i 26. května, poté 2. a 11. - 16. června, dále 1. - 15. července, poté 24. a 25. srpna, dále 8. - 9. září, respektive 17. - 23. září a 6. října 2018. Litujeme, ale žádostem o prohlídku v uvedených termínech nelze vyhovět, termíny jsou již blokované jinými rezervacemi. Městské muzeum si dále vyhrazuje právo na změnu či doplnění uvedených údajů.

Omlouváme se a děkujeme za pochopení

Parkování zájezdových autobusů

Prohlídková trasa

Pro vyhledávání lokalit, prosím, použijte aktuální mapu města Kadaně
(např. https://mapy.cz/zakladni?x=13.2707260&y=50.3785351&z=17&source=muni&id=1742&q=Kada%C5%88 )


Výstup a nástup účastníků zájezdu při prohlídce historického jádra města provádějte, prosíme, na autobusové zastávce na Studentském nám. v ulici Komenského a odtud pokračujte Mikulovickou branou na náměstí, kde je u sloupu Nejsvětější Trojice (nebo za deště pod podloubím radnice s bílou věží) obvyklé místo setkání s průvodcem, není-li předem dohodnuto jinak.

Autobus nesmí na uvedené zastávce stát. Po výstupu cestujících musí odejet na vyhrazené parkoviště na autobusovém nádraží a pro nástup cestujících se na zastávku u kláštera v domluvený čas opět vrátit. Není-li předem dohodnuto jinak, trvá prohlídka města asi 90 min. (čas na individuální aktivity - příchod od autobusu, odchod zpět, návštěva toalety, nákup upomínkových opředmětů či občerstvení - je k této době ale nutno přičíst).

Ke stání zájezdových autobusů je určeno autobusové nádraží: nachází se poblíž kruhového objezdu mezi ulicemi Hřbitovní a Na Průtahu na východní straně města (0,5 km od Studentského nám.), kam lze dojet ulicemi Komenského, Fibichovou, Jungmannovou a 5. května. Prostudujte mapu!

Městské muzeum v Kadani nenese za parkovací situaci odpovědnost.

Standardní prohlídková trasa

Prohlídková trasa

Standardní prohlídková trasa historickým jádrem města Kadaně, které bylo roku 1978 prohlášeno městskou památkovou rezervací, je určena pouze pro skupinové výpravy a zahrnuje výklad k celkovému urbanismu jádra města, drobnopu procházku po Mírovém náměstí a Sládkovou ulicí a dále návštěvu interiérů farního kostela Povýšení sv.Kříže, tzv. Růžencové kaple a Kadaňského hradu. Sraz účastníků prohlídky u sloupu Nejsvětější Trojice na Mírovém nám. (v případě deště pod podloubím radnice s bílou věží), není-li předem dohodnuto jinak.

Doba trvání: 90 minut
Vstupné (platí se pouze hromadně za celou skupinu na závěr prohlídky v pokladně na Kadaňském hradě): dospělí 70 Kč / os., děti 6 - 15 let, studenti (po předložení průkazu), senioři 30 Kč / os.

Doporučení: Čas na příchod od autobusu, toaletu, nákup upomínkových předmětů a ostatní individuální aktivity se do doby prohlídky samozřejmě nezapočítávají a je nutné je k ní přičíst. Turistické informační centrum (v červeném domě č. p. 7 nalevo v ulici mezi Mikulovickou branou a radniční věží) poskytuje veřejné WC ve své otevírací době. Toaletu na Kadaňském hradě lze využít až po prohlídce.

Upozorňujeme, že nestandardní zkrácení doby trvání prohlídky podle přání zákazníka nutně znamená vypuštění části prohlídkové trasy.

- - -

Das Stadtmuseum in Kadan (Kaaden) bietet die Stadtführungen für die Besuchergruppen (30 - 50 Pers.) auch in deutscher Sprache an. Die gewöhnliche Strecke dauert 90 Minuten, führt vom Stadtplatz über die Stadtkirche zur Burg und umfasst das Innere der Kirche und der Burgkeller (es ist aber möglich sie abkürzen oder verlängern). Die historischen Objekte gelten nur vom Teil als barrierefrei (für Schwerbehinderten oder Schwachsichtige ist unsere Stadtführung wegen der Baubedingungen der historischen Gebäude leider nicht gepasst).

Der Treffpunkt befindet sich am Stadtplatz bei der Hl. Dreifaltigkeitssäule (beim Regen unter dem Laubengang des weissen Spitzturmes). Dort fängt die Führung an. Der Museumsführer wartet nur 15 Minuten nach dem Zeitpunkt des abgemachten Anfanges, dann ist die Führung aufgehoben.

Die Reisebusse dürfen an der Haltestelle in der Komenskeho-Strasse ("Studentske namesti" = Studentenplatz) nur kurz stoppen, dass die Besucher bequem aus- u. einsteigen konnten. Als Parkplatz dieser Busse dient einzig der Busbahnhof bei der Kreuzung der Strassen "Na Prutahu" und "Hrbitovni" am östlichen Rande der Stadt. Finden Sie es, bitte, zuerst auf der Stadtkarte (z. B. im Internet).

Die Preise: Erwachsene = 70 Tschechischen Kronen pro Person; Schulkinder (6 - 15 Jahre), Studenten, Behinderten und Renntner = 30 Kronen/Pers.; Begleiter der Behinderten = frei

 

Jak si objednat prohlídku města?

Novinky

Prohlídky historického jádra města Kadaně pro skupiny návštěvníků lze sjednat v Městském muzeu v Kadani. Poskytovaný komentář je odborněji zaměřen!

Organizátory zájezdů prosíme, aby k dohodě na exkursi využívali e-mailové adresy muzea. Muzejní pracovníci pak na zadání písemně zareagují s tím, že potvrdí objednávku, případně požádají o doplnění informací nebo iniciují dohodu o jiném termínu apod. Pro úspěšné provedení prohlídky je totiž nutná oboustranná dohoda, nikoliv pouhé objednání, tj. nahlášení termínu, který může být v kolizi s jinými závazky muzea.

Děkujeme za pochopení!

Kalendář akcí

Dnes je:
úterý - 25. červen 2019
« červen - 2019 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
...............12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
... ... ... ... ... ... ...

Připravované výstavy
a přednášky

Již připravujeme výstavy a přednášky ...
Oficiální stránky Městského muzea v Kadani | Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň | © 2008 - 2019 Kulturní zařízení Kadaň | tvorba stránek