Městské muzeum v Kadani - oficiální stránky
Mikulovická brána
Prohlídka města
Bašta
Radniční věž
Kadaňský hrad
Františkánský klášter
Domů
Novinky Stálé expozice Výstavy Přednášky, akce Návštěvní doba a vstupné Historie objektu Fotogalerie Kontakt
Novinky ARCHEOklub Výstavy Přednášky a akce Archiv Akce pro návštěvníky Pro školy Publikace Historie muzea Odkazy Kontakt
Domů » Františkánský klášter » Stálé expozice

Stálé expozice

1. okruh: Pohledy do minulosti Kadaně

Několik zastavení v kada ňské minulosti odpoví na otázku, jak fungovalo středověké město i jak se promě ňovala jeho tvář. Kromě jiných zajímavostí spatříte ku příkladu listinu s první zmínkou o Kadani či nejstarší kada ňskou pečeť. Nechybí ani popravčí meč. Dále pak nahlédnete do útrob měšťanského domu a poznáte rozmanitost cechovních symbolů. Díky umění baroka se seznámíte se svatou Rodinou i jinými jejími nebeskými kolegy. V dalším oddíle se přesvědčíte, co skrývá lékárna sester alžbětinek, a jak je snadné otočit Měsícem kolem Země. Nevěříte? Nuže, přijčte!

» více

2. okruh: Život v klášteře

Pojčte se projít nejdůležitějšími prostorami klášterní budovy a vnímat tradici františkánského řeholního života. Pokocháte se krásou gotické architektury, renesančních nástěnných maleb i barokního nábytku, dozvíte se, co je v kostele loč i ločka, kdo bylo Čtrnáct svatých Pomocníků, i jaké šaty nosil svatý František. A to stále není všechno!

Expozice zahrnuje také návštěvu klášterního kostela a je otevřena od roku 2004.

» více

3. okruh: Mineralogické zajímavosti, zkameněliny a archeologie

Kadaňsko může být právem hrdé na své nerostné bohatství! Dokládá to přehled mineralogických zajímavostí i ukázky zkamenělých rostlin a živočichů z regionu. Výstava mapuje také těžbu a zpracování vybraných surovin od doby kamenné po vrcholný středověk (s ukázkou sklářské huti).

» více

Kalendář akcí

Dnes je:
pátek - 22. červen 2018
« červen - 2018 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
............123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930...

Připravované výstavy
a přednášky

Již připravujeme výstavy a přednášky ...
Oficiální stránky Městského muzea v Kadani | Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň | © 2008 - 2018 Kulturní zařízení Kadaň | tvorba stránek