Městské muzeum v Kadani - oficiální stránky
Mikulovická brána
Prohlídka města
Bašta
Radniční věž
Kadaňský hrad
Františkánský klášter
Domů
Novinky ARCHEOklub Výstavy Přednášky a akce Archiv Akce pro návštěvníky Pro školy Publikace Historie muzea Odkazy Kontakt

Městské muzeum v Kadani

Rozšíření výstavy o klášterní lékárně

Vloženo: 31. 07. 2013 v 17:01 | Františkánský klášter | Novinky

Křivule, alembik a repositorium na léčivé drogy, aneb co vařily usměvavé alžbětinky?

» více

Muzejní noc 2013 na Kadaňském hradě

Kadaňský hrad | Novinky

V sobotu 8. června 2013 mohli zájemci navštívit Kadaňský hrad poněkud jinak, než obvykle. Postaral se o to zejména minnesänger Heinrich v podání Jindřicha Domanji, který doprovodil návštěvníky hradní expozicí a přidal i nejednu středověkou píse ň. Jiří Nebeský přednášel verše krále Václava II. nebo Hynka Minsterberského z Poděbrad, kteří Kadaňský hrad ve 13. a v 15. století navštívili. Ještě před zahájením prohlídek se pořádal turnaj ve stolních hrách, ke kterému každý účastník dostal rytířský glejt. Vítězkou se stala rytířka Eva z Ústí.

Noc kostelů

Domů | Novinky

Spolupráce na tradičním středoevropském setkání různých církevních společenství s veřejností. Nejen hudební program je pro všechny zájemce připraven v kada ňských kostelech římskokatolické, pravoslavné a husitské církve.

» více

Zahájení návštěvního provozu hradu

Kadaňský hrad | Novinky

Kada ňský hrad zahájil návštěvní provoz v sobotu 4. května 2014. Až do konce června jej můžete navštívit každý víkend, poté denně až do konce letních prázdnin. V září a v říjnu opět o víkendech. Více informací najdete v příslušné kapitole zdejších stránek.

Jak si objednat prohlídku města?

Prohlídka města | Novinky

Prohlídky historického jádra města Kadaně pro skupiny návštěvníků lze sjednat v Městském muzeu v Kadani. Poskytovaný komentář je odborněji zaměřen!

Organizátory zájezdů prosíme, aby k dohodě na exkursi využívali e-mailové adresy muzea. Muzejní pracovníci pak na zadání písemně zareagují s tím, že potvrdí objednávku, případně požádají o doplnění informací nebo iniciují dohodu o jiném termínu apod. Pro úspěšné provedení prohlídky je totiž nutná oboustranná dohoda, nikoliv pouhé objednání (nahlášení termínu).

Děkujeme za pochopení!

Třísetletá socha sv. Jana Nepomuckého

Domů | Novinky

Ano, je to tak - 17. června 2013 uplynou tři století od postavení sochy hlavního patrona země české, sv. Jana Nepomuckého. Asi se také ptáte, která z Nepomukových soch to má být, neboť možná víte, že jsou v Kadani čtyři. Oslavenkyní je ta, kterou potkáváte ve Smetanových sadech zhruba uprostřed délky křížové cesty při procházkách k Františkánskému klášteru. Donedávna stála ve stínu mohutné lípy, již ale srazila větrná bouře. Opodál stojí mocný dub a od poloviny 18. století sochu provázejí kamenné smírčí kříže.

» více

Kalendář akcí

Dnes je:
středa - 26. duben 2017
« duben - 2017 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
...............12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
... ... ... ... ... ... ...

Připravované výstavy
a přednášky

Jan Hasištejnský z Lobkowicz (1450 - 1517)

Začátek: 02. 06. 2017 v 17:00

výstava
Oficiální stránky Městského muzea v Kadani | Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň | © 2008 - 2017 Kulturní zařízení Kadaň | tvorba stránek