Městské muzeum v Kadani - oficiální stránky
Mikulovická brána
Prohlídka města
Bašta
Radniční věž
Kadaňský hrad
Františkánský klášter
Domů
Novinky ARCHEOklub Výstavy Přednášky a akce Archiv Akce pro návštěvníky Pro školy Publikace Historie muzea Odkazy Kontakt

Městské muzeum v Kadani

Novinky se dočkaly odhalení

Kadaňský hrad | Novinky

Na první pohled se v roce 2013 v expozici na Kadaňském hradě neudálo nic nového. Ve skrytu muzejní pracovny a v depozitářích i ve skicáku a počítači architekta se však po celý rok intenzivně připravovala nová podoba stálé výstavy.

» více

Ruhe sanft, Liesl - Odpočívej sladce, Lízinko!

Vloženo: 07. 11. 2013 v 14:56 | Domů | Novinky

Ta slova se týkají Lízinky Grundové (1929 - 1930) a jejich stín uchovává rozbitá porcelánová tabulka ze hřbitova v zaniklé obci Doupov. Jde o jednu z nejnovějších akvizic našeho malého muzea.

» více

0

Radniční věž | Novinky

Bělostná pozdně gotická kráska vévodí panoramatu královského města Kadaně od počátku 16. století. Od jara do podzimu se otevírá návštěvníkům, aby se mohli podívat do kaple v jejím 1. patře a pokochat se pohledem do kraje z věžního ochozu. Cestou se pak s nimi rozdělí o nejednu zajímavost. Před vstupem zvažte své fyzické možnosti a vhodnost obuvi, neboť výstup na ochoz po strmém točitém schodišti je patřičně namáhavý.

Rozšíření výstavy o klášterní lékárně

Vloženo: 31. 07. 2013 v 17:01 | Františkánský klášter | Novinky

Křivule, alembik a repositorium na léčivé drogy, aneb co vařily usměvavé alžbětinky?

» více

Muzejní noc 2013 na Kadaňském hradě

Kadaňský hrad | Novinky

V sobotu 8. června 2013 mohli zájemci navštívit Kadaňský hrad poněkud jinak, než obvykle. Postaral se o to zejména minnesänger Heinrich v podání Jindřicha Domanji, který doprovodil návštěvníky hradní expozicí a přidal i nejednu středověkou píse ň. Jiří Nebeský přednášel verše krále Václava II. nebo Hynka Minsterberského z Poděbrad, kteří Kadaňský hrad ve 13. a v 15. století navštívili. Ještě před zahájením prohlídek se pořádal turnaj ve stolních hrách, ke kterému každý účastník dostal rytířský glejt. Vítězkou se stala rytířka Eva z Ústí.

Noc kostelů

Domů | Novinky

Spolupráce na tradičním středoevropském setkání různých církevních společenství s veřejností. Nejen hudební program je pro všechny zájemce připraven v kada ňských kostelech římskokatolické, pravoslavné a husitské církve.

» více

Zahájení návštěvního provozu hradu

Kadaňský hrad | Novinky

Kada ňský hrad zahájil návštěvní provoz v sobotu 4. května 2014. Až do konce června jej můžete navštívit každý víkend, poté denně až do konce letních prázdnin. V září a v říjnu opět o víkendech. Více informací najdete v příslušné kapitole zdejších stránek.

Jak si objednat prohlídku města?

Prohlídka města | Novinky

Prohlídky historického jádra města Kadaně pro skupiny návštěvníků lze sjednat v Městském muzeu v Kadani. Poskytovaný komentář je odborněji zaměřen!

Organizátory zájezdů prosíme, aby k dohodě na exkursi využívali e-mailové adresy muzea. Muzejní pracovníci pak na zadání písemně zareagují s tím, že potvrdí objednávku, případně požádají o doplnění informací nebo iniciují dohodu o jiném termínu apod. Pro úspěšné provedení prohlídky je totiž nutná oboustranná dohoda, nikoliv pouhé objednání, tj. nahlášení termínu, který může být v kolizi s jinými závazky muzea.

Děkujeme za pochopení!

Kalendář akcí

Dnes je:
neděle - 25. únor 2018
« unor - 2018 »
PO ÚT ST ČT PA SO NE
.........1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728... ... ... ...

Připravované výstavy
a přednášky

Již připravujeme výstavy a přednášky ...
Oficiální stránky Městského muzea v Kadani | Provozovatel: Kulturní zařízení Kadaň | © 2008 - 2018 Kulturní zařízení Kadaň | tvorba stránek