65 let řemesla / Hvězdy ve fotografiích

plakat Přibíková Pulec Straka

výstava v Galerii Josefa Lieslera

vstupné: zdarma

trvání výstavy: 30. července - 23. srpna

otevírací doba galerie: pondělí - neděle od 10 do 18 hodin

V srpnu Vás v Galerii Josefa Lieslera čeká výstava tří významných Kadaňanů. Umělecké knižní vazby na výstavě s názvem 65 let řemesla vystavuje Jana Přibíková, jejíž knihařství v ulici Jana Švermy určitě znáte a třeba také navštěvujete. Své fotografie v rámci výstavy Hvězdy ve fotografiích představí také Antonín Pulec a Jiří Straka.

Jana Přibíková se vyučila v Kadani u Emanuela Zárybnického, který byl knihařem a znalcem tohoto řemesla již z první republiky. Poté studovala na odborné škole v Novém Jičíně a v řemesle se zdokonalovala také u mistra Jiřího Faltuse v Žamberku a manželů Sobotových v Lokti. V roce 1983 získala titul Mistr uměleckého řemesla v oboru Umělecká knižní vazba. Zúčastnila se více než 60 výstav, které se konaly po celém světě, kde získala několik prestižních ocenění.
Její vazby jsou nejvíce zastoupeny v soukromých sbírkách.

Antonín Pulec žije v Kadani od roku 1960. Známý je především jako zakladatel atletiky v Kadani a trenér, pořadatel a rozhodčí. Kromě toho se ale věnoval také fotografování. Především v 60. a 70. letech fotografoval známé osobnosti, jako byli herci či zpěváci, kteří v Kadani vystupovali. Vystavené fotografie jsou tak svědectvím o tom, jaké hvězdy bylo v té době možné v Kadani na jevišti vidět.

Jana Straku asi mnozí z nás znají jako profesora kadaňského gymnázia a vášnivého cyklistu a fotografa. Narodil se v Prunéřově, v Kadani žije od roku 1962. Je absolventem Institutu výtvarné fotografie a byl častým účastníkem fotografických workshopů a soutěží. V současné době je členek Fotoklubu 08 a je spolupracovníkem Kadaňských novin. V poslední době se věnuje především dokumentování kulturních a sportovních akcí.


Vytvořeno 18.7.2020 11:54:42 | přečteno 295x | martina.heroldova
load