Energie a civilizace

energie a civilizace.jpg

výstava na Mírovém náměstí

Mírové náměstí

termín výstavy: 8. září - 1. října

vstup zdarma

Výstava bude přístupná 24 hodin denně jako expozice pod širým nebem.

Město Kadaň, Kulturní zařízení Kadaň a společnost Medialogue Vás srdečně zvou na putovní výstavu pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu s názvem Energie a civilizace.

Expozice řeší prostřednictvím čtyřiceti témat způsoby využívání energie v historických, společenských, politických a technických souvislostech a nastiňuje jejich možné dopady na naši i budoucí generace. V noci solárně nasvícené panely s fotografiemi a texty nabízejí úvahy a propojení s událostmi napříč časem a jejich dopadem do budoucna. 

Výstava volně nechává každého diváka zamyslet se nad tím, jak energii využíváme a jak mohou naše chování a postoje ovlivnit budoucnost. Expozice ukáže typy energií na přehledných schématech a fotografiích od využití ohně přes století páry, průmyslovou revoluci, vynález elektřiny, počátky těžby ropy, využití vodních, větrných i solárních elektráren i atomového jádra. Divák si prohlédne panely věnované geotermální energii, elektromobilitě, umělé inteligenci i městům budoucnosti. Expozice se dotýká i tak aktuálních témat, jako jsou jaderná energetika, role fosilních paliv, datová centra a jejich dopady na životní prostředí i důsledky těžby, jako je devastace přírody a významných ekosystémů. Upozorňuje na nově nastupující zdroje „zelené“ energie, nebo fenomén, kterým je skutečnost, že naše civilizace je vůbec první, která nedokáže většinu z toho, co vyrobí, recyklovat nebo znovu použít ve výrobním procesu. 


Vytvořeno 16.8.2023 2:18:35 | přečteno 128x | martina.heroldova
load