Muzeum otevírá brány návštěvníkům

otevirame21

přijďte s námi zahájit muzejní sezónu 

Objekty Městského muzea v Kadani v sobotu 22. května opět otevřou své brány návštěvníkům. U příležitosti Mezinárodního dne muzeí bude 22. 5.  do všech objektů kadaňského muzea vstup zdarma.

Františkánský klášter zprovozní od 22. května zatím pouze mineralogický okruh, od 29. května ale bude v prostorách kláštera k vidění výstava Keramická plastika Sdružení výtvarných umělců a výtvarníků pod vedením kurátora Františka Vlčka, na výstavě se představí dalších 16 vystavujících. K vidění bude až do 15. srpna. Provoz již zahájila také Konírna.

Kadaňský hrad zatím rovněž nepořádá prohlídky s průvodcem, v jeho prostorách však bude od 22. května možnost zhlédnout výstavu Přemysl Otakar II. - král, rytíř zakladatel

Mikulovická brána je zatím uzavřena, zprovozníme ji až po povolení skupinových prohlídek s průvodcem. Můžete se však v jejích prostorách 13. června zúčastnit únikové hry Ojířova věž.

Expozice středověké bašty je od 22. května otevřena veřejnosti. V jejích prostorách bude také od 12. června probíhat výstava Hořkosti ve stádci Kristovu o husitech v severozápadních Čechách. Vernisáž proběhne 12. 6. od 17 hodin. Vstupné je 30 Kč, děti do 6 let zdarma. Na vernisáž je vstup zdarma. 

Vytvořeno 19.5.2021 20:50:46 | přečteno 246x | martina.heroldova
load